Ak ste novým užívateľom vo svete „chytrých“ telefónov, určite vám napadli počiatočné otázky. Prečo vydrží batéria krátko? Čo sa stane, ak mi telefón spadne na zem? Vlastnosti smartfónov dokážu v užívateľoch vyvolať obavy, ktoré môžu viesť k odmietavému prístupu. Niektorí sa dokonca rozhodnú prejsť na starý dobrý tlačidlový mobil. Nový dotykový telefón môže so sebou priniesť pár problémov, efektívne riešenia však nájdete hravo na internete alebo pomocou dnešného blogpostu.
Prečo vydrží batéria na smartfóne tak krátko?
Bohužiaľ, je to pravda. Smartfóny vďaka kvantu funkcií doslova spotrebujú enormné množstvo batérie. Surfovanie na internet, novinky na Facebooku alebo hranie hier vás donúti každý večer vyhľadať služby energetického zdroja. Čo keď sa vám nechce neustále hľadať nabíjačku a voľnú zásuvku?
Pre obmedzenie rýchleho vybíjania odporúčame:
- Prispôsobiť nastavenia telefónu na úsporný režim (znížiť si jas obrazovky na 50%, vypnúť notifikácie, vibrovanie telefónu, …)
- Nainštalovať aplikáciu na šetrenie batérie.
- Zaobstarať si nabíjacie púzdro na smartfón
Po akom páde na zem vydrží obrazovka smarfónu nepoškodená?
Gravitácia má svoje čaro, avšak niekedy dokáže spôsobiť poriadnu škodu. Účinky fyziky môžeme často vidieť na mnohých smartfónoch, čo nám prišli pod ruku – odbitý roh displeja, prasklinka, či klasické prasknutie celého displeja v tvare pavučinovej siete.
Pre zníženie rizika prasknutia displeja odporúčame:
- Zakúpiť si ochranný obal obalu/púzdra pre váš smartfón
- Aplikovanie skleneného štítu na displej
Pokiaľ však už dôjde k rozbitiu displeju, vyhľadajte pomoc profesionálov z PCexpres ;) Stojí to menej , ako kupovanie nového zariadenia.
Mám v smartfóne nedostatok pamäte. Čo s tým?
Nový „chytrý telefón“ spočiatku poskytuje dostatok internej pamäti, avšak po pár inštaláciách „najdôležitejších“ aplikácií je realita iná.
Ako prevenciu nedostatku pamäte v smartfóne odporúčame:
- Udržujte v telefóne aplikície, ktoré používate. Ak nepoužívate aplikáciu dlhšie ako mesiac, je vysoká pravdepodobnosť, že ju nepotrebujete.
- Dokúpte si externú pamäťovú kartu. Väčšina Android smartfónov obsahuje microSD slot s limitovaným rozšírením až na 32 GB. iPhone užívatelia to majú o to ťažšie, že zariadenie neponúka žiadne rozšírenie kapacity pamäte.
- Zálohujte si dáta na cloude. V dnešnej dobe si môžete akúkoľvek hudbu, fotky a videá zálohovať, na serveroch za pomoci služieb ako Dropbox. Tieto služby vám umožnia prístup k vašim dátam bez zaberania miesta v pamäti vašeho smartfónu. Podmienkou je pripojenie na internet.